Numer VIN a historia pojazdu

Numer VIN a historia pojazdu

Jakie informacje przechowuje numer VIN.


Numer VIN a historia pojazdu

Jakie informacje przechowuje numer VIN?

Pośrednio z numerem VIN związana jest usługa historii pojazdu, która została wprowadzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w czerwcu tego roku. Mając do dyspozycji numer VIN pojazdu, a także numer rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji, możemy za pośrednictwem internetu sprawdzić informacje o samochodzie. W ten sposób zweryfikujemy m.in. markę, model, rok produkcji, a także termin badania technicznego. Ponadto uzyskamy dane o jego ubezpieczeniu i przebiegu, który został zarejestrowany podczas ostatniego badania technicznego Co istotne, udostępniona jest także informacja czy pojazd został zgłoszony jako skradziony.

Sprawdzimy również liczbę właścicieli, dane o miejscu zarejestrowania, pojemności i mocy silnika, liczbie miejsc oraz dopuszczalnej masie i ładowności.

Brak pełnej historii z VIN

Niestety, posiadając numer VIN praktycznie nie jest możliwe sprawdzenie historii eksploatacyjnej samochodu. Nie sprawdzimy jak, kiedy oraz gdzie były wykonane podstawowe usługi serwisowe typu wymiana oleju i filtrów, które są bardzo istotne dla żywotności serca samochodu czyli silnika mechanicznego. Nie dowiemy się również o takich naprawach jak wymiana podzespołów układu zawieszenia i układ hamulcowy, wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Budowanie historii serwisowej samochodu

Uzyskanie pełnej historii samochodu wymaga większego zaangażowania i chęci ze strony właściciela pojazdu. Zbieranie wszystkich wizyt, zleceń czy akcji serwisowych w jednym miejscu jest niestety czasochłonne i niewygodne. Proces ten może zostać jednak usprawniony dzięki aplikacji MeldMoto, w której można umówić się na wizytę, a każda akcja serwisowa zostanie zapisana w historii pojazdu. To rozwiązanie będzie bardzo ważnym uzupełnieniem historii samochodu i wraz z informacjami, które otrzymasz z numerem VIN, pozwoli na znaczne zwiększenie wartość samochodu przy sprzedaży. Ponadto sama sprzedaż przebiegnie o wiele łatwiej i szybciej, dzięki uproszczonej wymianie informacji dotyczących historii samochodu. Podobnie, na etapie zakupu samochodu, dzięki aplikacji MeldMoto, szybko i z całkowitą pewnością uzyskasz rzetelna historię samochodu, który Cię interesuje.

Pozdrawiamy,

Zespół MeldMoto